Jdi na obsah Jdi na menu
 


SRPŠ - Školní ples a Karneval 2019

12. 3. 2019

Tradiční 50. ples

1548667425_edit_69171.jpg

SRPŠ zahájilo letošní rok organizací jubilejního 50. ročníku Tradičního plesu, který se konal v sobotu 26. ledna 2019. V úvodu paní ředitelka Mgr. Ladislava Nosková připomněla doby vzniku tohoto plesu a tradice předtančení. Poděkovala všem maminkám a tatínkům, kteří se za tu spoustu let podíleli na přípravách plesů, pedagogům za to, že se věnovali a stále věnují nácviku předtančení a nezapomněla ani na stovky žáků, kteří zde zahájili svůj společenský život.

Ples byl, jako každý rok, zahájen předtančením žáků deváté třídy základní školy. Tentokrát se představilo 12 párů elegantních slečen a důstojných mladých mužů. Náročného nácviku vystoupení se ujaly paní učitelky Mgr. Zdeňka Míčková a Mgr. Věra Švábová.

O zaplněný parket se zasloužila kapela Jagr Band, která nás celým večerem provázela. Zpestřením večera se stalo vystoupení dětského páru z Tanečního klubu Orion Hodonín, kteří nám předvedli soutěžní ukázky latinských tanců. Mnozí se těšili na losování tradiční bohaté tomboly, za kterou musíme poděkovat všem sponzorům, rodičům i přátelům školy.

50. ročník plesu si zasloužil ohlédnutí za plesy předchozími, a tak s pomocí bývalých žáků a jejich rodičů vznikla výstavka fotografií mapující 31 ročníků předtančení, kdy nejstarší fotografie byly z roku 1979.

Již nyní se můžeme začít těšit na další Tradiční ples, který se bude konat 25. 1. 2020.

Na další fotky z plesu se můžete podívat zde  


Dětský karneval

dsc06479.jpg

 

I děti se rády baví, proto každoročně SRPŠ pořádá během plesové sezony Dětský karneval. Letos si začátkem února v kulturním domě dali dostaveníčko princezny, víly, montéři, kuchaři, piráti, berušky a další masky. I pořádající maminky ze SRPŠ vyrazily jako pirátky do akce. DJ SIMENS moderoval celé odpoledne plné her, soutěží a tance, při kterých se bavily nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče. Mnozí využili fotokoutku na galerii, a tak si s sebou odnášeli krásnou vzpomínku na letošní karneval.

Další fotky z karnevalu najdete zde:       

Milena Nejezchlebová

předsedkyně SRPŠ

 

Náhledy fotografií ze složky Karneval 2019