Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejlepší mladí hasiči okresu Hodonín jsou z Blatnice

13. 5. 2013

dsc03746.jpg

Mladí hasiči se letos pravidelně účastní hasičských závodů v našem okrese.
Letos se naši mladší žáci (děti od 6-ti do 11-ti let) zatím zúčastnili 4 závodů a z těch si domů přivezli 3 poháry za umístění na prvních třech příčkách. Na svoji velmi úspěšnou sezonu navázali i na velkých okresních závodech ve Vacenovicích a přidali další pohár – ten nejcennější.

V sobotu 11. května se ve Vacenovicích konala okresní soutěž pro mladé hasiče okresu Hodonín.
Soutěž byla určena pro kategorie mladších a starších žáků.
Z Blatnice se závodů zúčastnilo jedno devítičlenné družstvo mladších žáků a starší žáci z důvodu menšího počtu závodníků vypomáhali družstvu Kozojídek.
Závodilo se v těchto disciplánách – požární útok, štafeta dvojic, štafeta CTIF a štafeta 4x60 m.
Mladší žáci předveli na závodech vynikající výkony – vyhráli požární útok a také štafetu CTIF. Na štafetě dvojic byli druzí a ve štafetě 4x60 šestí. Dále se do výsledků započítávalo umístění z podzimního branného závodu, kde skončili na čtvrtém místě a hodnotila se kronika.
Po vyhodnocení všech disciplín a sečtení bodů naši mladší žáci zaslouženě vyhráli a za 1. místo si ze závodů odvezli velký pohár a každý svoji zlatou medaili.

Starším žákům se také dařilo a ve velké konkurenci obsadili s družstvem z Kozojídek 4. místo.
Věříme, že tento úspěch nebyl letos posledním – v tomto roce nás čeká ještě 6 velkých závodů hry Plamen, 2 místní závody a na podzim branný závod.
Připojujemem i informaci pro ty, kteří by si chtěli vyzkoušet hasičský sport - po celý rok přijímáme do hasičského kroužku nové děti. Stačí přijít na kterýkoliv náš trénink na koupaliště - termíny tréninků se dozvíte na stránkách hasičů
www.SDHBlatnice.estranky.cz, nebo na nástěnce u nákupního střediska.

Kategorie pro hasičský sport:
Mladší žáci 6 – 11 let

Starší žáci 11 – 15 let
Dorost 15 – 18 let


Vynikající výsledky našich mladých hasičů, které patří k nejlepším v okrese, dokazují, že hasičský sport děti baví a je dobrou náplní volného času.

Věříme, že hasičský sport si získá i v Blatnici ještě větší oblibu.