Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladí hasiči z Blatnice jsou druzí nejlepší v okrese Hodonín

27. 6. 2017

101_4833.jpg
Mladým hasičům nyní skončila závodní sezona 2016 – 2017.
Pro mladší žáky to byla velmi úspěšná sezona – z 10 závodů přivezli 10 pohárů z toho 2 putovní a jeden za celkové druhé místo ve Velké ceně okresu Hodonín.
Starší žáci skončili ve Velké ceně okresu na 5.místě.

V obou kategorich soutěžilo po celý rok více než 20 týmů a obě umístění našich mladých hasičů mají velkou váhu.
Úspěch jsme sklidili i v závodě jednotlivců v disciplíně Běh na 60 m s překážkami, kde Dominik Smažil obsadil krásné 3. místo a Natálie Vyskočilová skončila na 4. místě.

Hasičský sport je sice náročný, ale uplatní se při něm všechny děti. Naučí se zvládnout několik soutěžních disciplín, štafet a branný závod. Velmi důležitá je vzájemná spolupráce celého týmu a také všestrannost dětí.

Nová sezona 2017 – 2018 se bude zahajovat na podzim branným závodem. Mimo to nás čekají ještě další individuální závody a závody TFA (nejsilnější hasič přežije). Věříme, že naši mladí hasiči ještě nějaký úspěch sklidí a budou dobře reprezentovat jméno naší obce tak jako doposud.


Letos za mladší žáky závodili: Monika Kuřinová, Eliška Cíchová, Nikol Hanáčková, Simon Vyskočil, Ondřej Mezuliáník, Štěpán Žufan, Lukáš Dostál, Lukáš Křápek, Martin Lukšík a Dominik Klepáč.

Za starší žáky závodili: Natálie Vyskočilová, Klára Kuřinová, Julie Buzíková, Karolína Hanáčková, Karolína Cíchová, Adléla Nejezchlebová, Nina Chabičová, Jakub Lukšík, Saša Cícha a Dominik Smažil.
Vedoucí: Silvie a Petr Buzíkovi