Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičská soutěž v Blatnici - 21. 9. 2013

23. 9. 2013

V sobotu 21. září se konal první ročník místních hasičských závodů v Blatnici.
Závody se konaly na koupališti a bylo nutné připravit zázemí a vytvořit podmínky pro soutěž.
Pro závodníky i pro diváky byl připravený velký stan, lavičky a stoly a také Haisicí krčma pro žíznivé a hladové. Čepovalo se pivo, kofola a grilovaly se klobásky. Pro nejmenší návštěvníky byly připravné hasičské omalovánky a pastelky.
Počasí nám sice nepřálo a těsně před začátkem závodů pořádně popršelo, ale hasiči nejsou z cukru a trocha vody je neodradí. Přijelo 6 týmů mužů a 3 týmy žen z našeho okrsku a spolu s nimi i jejich fanoušci.
Díky dešti byla trať podmáčená a velmi náročná a nebyla nouze o pády. Naštěstí všechny pády skončily jen zabláceným oblečením a obešly se bez zranění.
Trať byla zkrácená na 2 béčka a závodilo se dvoukolově. Nejdřív startovaly ženy k oběma pokusům, po nich muži.
Muži soutěžili v zásahovém oblečení se zásahovýma přilbama, na široké hadice a se zásahovou mašinou PS12 o obsahu 1200 m3 bez úprav. Ženy měly libovolné oblečení i přilby, materiál stejný jako muži.

Nelepším ženským týmem se staly mladé závodnice z Hroznové Lhoty, které oběma pokusy vyhrály a potvrdily, že patří k nejlepším na okrsku. Druhé skončily závodnice z Radějova a na třetím místě se umístily ženy z Petrova. Všechny týmy žen si odvážely poháry.

Mezi muži po prvním kole vedlo družstvo z Petrova a těsně za ním byli domácí závodníci. Ve druhém kole se domácímu FireTeamu podařilo skóre otočit a s časem 23,25 závody vyhrály. 
Na druhém místě se umístil Petrov s časem z provního pokusu 25,43.
Třetí místo obsadilo smíšené družstvo z Kozojídek s časem 30,56.
Čtvrté místo vybojovalo smíšené družstvo z Kněždubu (s novou technikou na koši) s časem 41,15.
Páté místo obsadilo družstvo z Tasova s časem 41,70.
Na šestém místě skončil Radějov, s časem 60,31.
První 3 družstva z každé kategorie vyhrála pohár a všichni si odvezli diplomy a vynikající víno od našeho sponzora - z vinařství Robek.
Zvláštní odměna byla připravená pro nejrychlejšího proudaře a proudařku.
Nejrychlejší proudař si odnesl lopatu (pravý proud za Blatnici). 
Nejrychlejší proudařka si vysloužila metlu (levý proud za Petrov). Při "odletu" byla metla vystavená zatěžkávací zkoušce a toporo se nalomilo. Opravářská četa z Petrova nehodu obratem vyřešila a metlu spravila. 

Věříme, že se všem zúčastněným - ať už závodníkům, nebo divákům a dětem - závody líbily a všichni si užili sobotní odpoledne a přijedou i příští rok.

Tady se můžete podívat jak hasičské závody vypadají - na videích jsou pokusy domácího družstva a dole jej fotogalerie.

Muži Blatnice 1. pokus:

Muži Blatnice 2. pokus: