Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětské krojové slávnosti ve Veľkých Levároch - 25. 5. 2013

27. 5. 2013

V sobotu 25. května byl Vavřínek splu s CM Blatnická Studánečka pozván na 10. dětské krojové slávnosti do slovenských Veľkých Levár. 
Program slavností se kvůli studenému počasí a občasným přeháňkám přesunul do kulturního domu, kde bylo všechno perfektně připravené. 
Na slavnostech vystupovaly 4 soubory ze Slovenska a dva z Moravy - náš Vavřínek a soubor ze Starého Poddvorova. Mimo domácí soubor Leváranek vystoupil ještě soubor z Bratislavy, z Rovinky a z Nových Zámků.
Do Veľkých Levárů jsme sice přijeli brzy a do začátku slavností zbývalo dost času, ale cimbálové muziky všech souborů se spojili a svým hraním navodili perfektní atmosféru. 
Při zahájení slavností proběhlo blahopřání domácímu souboru z Veľkých Levár, který oslavoval 10. výročí od založení. Hostující soubory předali pořadatelům blahopřání a dárky - vedoucí Vavřínku předali Leváranku velký dort ve tvaru houslí. 
Poté přišly na řadu vystoupení souborů - Vavřínek vystupoval jako první - nejdřív vystoupili malé děti s pásmem blatnických písniček. Kluci potom předvedli pásmo se šavlama a mladší holky ukolébavky. Vystoupení Vavřínku uzavřela starší děvčata s novým pásmem. Na část vystoupení se můžete podívat na přiložených videiích a dole ve fotogalerii jsou fotky. 

Další fotky od pana doktora Staňka najdete zde: 


CM Blatnická Studánečka, CM z Veľkých Levár, CM z Bratislavy a další...

Cimbálové muziky 2. část

Vavřínek - mladší děvčata

Vavřínek - starší děvčata