Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní a Velikonoční výstava s jarmarkem

7. 4. 2019

stahovani.jpg

Ve dnech 5. - 8. dubna se v obřadní síni konala velikonoční výstava, která byla tak trochu jiná...

Jiná byla v tom, že se na přípravě výstavy podíleli pouze místní obyvatelé, popř. šikovné ženy ze sousední Blatničky a především tím, že součástí výstavy byly dílničky pro děti. Děti si mohly samy vyrobit nejrůznější dekorace od zajíčků z ponožky, přes slepovaná vajíčka, stojánky na vajíčka až po velikonoční přáníčka. Díky tomu byla výstava živá a návštěvníci se nezřídka zdrželi i více než 2 hodiny. 
Součástí výstavy byly i ukázky pletení žil, výroby píšťalek a paní Čiháková malovala blatnické kraslice. Všechno si děti (ale i dospělí) mohli vyzkoušet. Firma BP laser z Blatnice předváděla výrobu dekorací pomocí laseru a jejich dekorace si odnášel domů skoro každý návštěvník. Nabídku výrobků rozšířil Jakub Ivan o překližkové stojánky na vajíčka a drobné dřevěné výrobky. Nechyběly hračky paní Stúpalové, která spolu s dětmi vyrobila celou armádu ponožkových zajíčků smiley. Součástí jarmarku byly i zdobené perníčky a nejrůznější jarní a velikonoční dekorace od zajíčků přes vtipné stojánky na vajíčka až po ručně pletené pomlázky. 
Velkou pozornost přilákaly prototypy nových reklamních triček obce s originální blatnickou výšivkou. K prodeji by měly být spolu s dalším doplňkovým sortimentem na květnovém Putování po búdách. 
Mezí návštěvníky byli jak místní obyvatelé, tak i hodně přespolních návštěvníků - např. ze Syrovína nebo ze Vnorov. 
Všem návštěvníkům a především dětem se celé 4 dny věnovaly členky kulturní komise Milena Nejezchlebová, Renáta Stúpalová, Lenka Máčalová a pomáhala jim Silvie Buzíková. Paní Čiháková s vnučkou Šárkou Hrabalovou neúnavně malovala a předváděla nádherné kraslice a odpovídala na nespočetné dotazy návštěvníků. Julie Buzíková a Jiří Těthal pletli "žily" a pan Malůš vyráběl píšťalky. Manželé Mikéskovi se věnovali návštěvníkům i s malou dcerkou v kočárku.

Atmosféra na výstavě byla přátelská, uvolněná a mnoho návštěvníků se přišlo podívat i druhý den. 
Jsme rádi, že výstava, jarmark i dílničky přilákaly tolik lidí a že odcházeli spokojení :-) 

Další fotky z výstavy najdete dole ve fotogalerii. 

 

Náhledy fotografií ze složky Jarní a Velikonoční výstava 2019