Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fazolfest 2014

28. 7. 2014

 dscf0519.jpg

V sobotu 26.7.2014 se v hospodě na hřišti konal 3. ročník Fazolfestu pořádaný paní Janou Chupíkovou. Stejně jako minulý rok, bylo i letos objednané krásné počasí, takže lidé měli možnost strávit příjemné odpoledne při koštování fazolových specialit od soutěžních týmů. K poslechu a později  i k tanci hrála skvělá skupina KAMASI. Pro děti byl připraven nafukovací hrad, na kterém se děti pořádně vyřádily.

V letošním ročníku Fazolfestu soutěžilo 6 týmů.
První tým – TRES GRANOS si připravil zapečené fazole a jako přídavek fazolový dort.
Druhý tým – Seiko team uvařil gurmánský guláš.
U třetího týmu s názvem Súsedi z Antoníkovej jsme mohli ochutnat 3 druhy pomazánek s topinkou.
Čtvrtý tým – Bobek team uvařil blatnicků fazolovicu s domácíma lokšama.
Pátý tým – Frenki band soutěžil s blatnickým verbuňkem s nádechem Mexika.
Šestý tým s názvem TOZNEJEDL připravil pokrm s tajemným jménem KIKARO, což byla náplň v smaženém těstíčku a k tomu zelené fazolky.
Za zmínku určitě stojí i výborný nesoutěžní fazolový pokrm, který návštěvníci mohli ochutnat v hospodě. Po všech připravených specialitách se jen zaprášilo.
Diváci při vstupu obdrželi hlasovací lístky, na kterých hodnotili, jak jim který pokrm chutnal. Všechny pokrmy byly vynikající, ale protože vítěz může být jen jeden,  návštěvníci rozhodli, že vítězem 3. ročníku Fazolfestu se stal Seiko team ve složení:  Jožka Vyskočil, Staňa Dostál a Josef Švábík. Jejich gurmánský guláš dostál svého jména a všichni gurmáni mohli být spokojení.
Zábava pod širým nebem pokračovala celou noc a kdo nepřišel, mohl jen litovat.

Fotky z akce najdete dole ve fotogalerii.

 

Náhledy fotografií ze složky Fazolfest 2014