Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fašank 2011

5. března 2011 odpoledne se konal v Blatnici tradiční Fašank se zabijačkou.
Počasí se vydařilo a v prosluněném odpoledni se přišlo pobavit a pochutnat si na zabijačkových specialitách hodně lidí.
Dva stánky patřily blatnicým hasičům - v Hasicí krčmě, vyzdobené historickým hašičským nářadím, jste mohli zahnat žízeň pivem, nebo nealko nápoji a zahřát se tradičním svařákem, který neodmyslitelně patří ke každé zabijačce. Ve stánku se zabijačkou se podával zabijačkový guláš, pečené maso, teplý ovar, jelítka, jitrnice a tlačenka. Nechyběla ani zabijačková polévka s krůpama (jak jinak v Blatnici). Hasiči obsluhovali pět velkých kotlů s ovarem a svařákem.
Další stánek se zabijačkou měli pracovníci obecního úřadu a holky z Rytmiku prodávaly smažené mrváně, po kterých se rychle zaprášilo.
O kulturní program se postaral mužský a ženský sbor (na rozdíl od mužského krojovaný) a dechová hudba z Blatnice, které navodily tu správnou fašankovou atmosféru. 
Zůstává ale záhadou, proč obecní pořadatelé rozdělili prodejní stánky hlavní silnicí. Vzhledem k tomu, že na akci bylo hodně malých dětí a pohybovali se tam více či méně rozjaření dospělí mohlo to být docela nebezpečné. 
Dále by tak velký počet návštěvníků jistě ocenil veřejné sociální zařízení, které tady chybělo.
Návštěvíci i přesto strávili krásné odpoledne plné dobrého jídla, pití a přátelských setkání při poslechu (nebo i zpívání) lidových písniček a dechovky.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Fašank 2011