Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blatnické vinobraní 21. 9. 2014 + FOTKY, VIDEA

22. 9. 2014

 dsc06434.jpg

Letošní blatnické vinobraní mělo rekordní počet účinkujících a bohatý program. Počasí bylo sice vrtkavé, ale většinu návštěvníků to neodradilo.

Ve slavnostním průvodu bylo vidět malé děti ze souboru Vavřínek, mužský a ženský sbor z Blatnice, soubor Radošov, mužský sbor z Dolního Němčí a do kroku hrála blatnická dechovka. Pozvání přijali také heligonkáři z Myjavy, rodina Pavelková z Blatnice a lidový vypravěč pan Hučík.

Kvůli počasí se diváci bohužel nedočkali vystoupení DFS Vavřínek a cimbálové muziky Šmrnc.
Ostatní účinkující vydrželi a předvedli skvělou zábavu i přes občasné přeháňky. Vinobraní tradičně moderovala Svatava Vozárová a v závěru nechyběla ani dražba hroznu. Nejvyšší cenu letos nabídli manželé Blahynkovi.

Zlatým hřebem letošního vinobraní byl křest nové knihy o Blatnici s názvem Od nového vína do nového vína, kterou napsala paní Perutková a paní Křiváková.

Pod búdama bylo možné vidět i výkresy a ruční práce žáků blatnické školy. O občerstvení se starali místní doborovolní hasiči s vynikajícím gulášem, místní vinaři s burčákem a vínkem a blatnické ženy s pečenými specialitami. Místní ženy předvedly také tradiční rukodělnou výrobu z orobince a malování kraslic.
 
Níže najdete fotografie z letošního vinobraní.

Další fotky jsou tady:  

Tady jsou videa Tondy Vrby:
Slavnostní průvod

Část programu

Video Jany Synkové:

 

Náhledy fotografií ze složky Blatnické vinobraní 2014