Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blatnické vinobraní - 15.9.2019

17. 9. 2019

dsc_0027.jpg

 

Blatnické vinobraní se letos vrátilo k nedělnímu termínu konání a tento krok se ukázal jako správný. Kulturní výbor odvedl dobrou práci a pracovníci SOBu připravili technické zázemí a areál Pod búdama.

Bohatým programem provázela Alena Hanačíková a v průběhu odpoledne vystoupily domácí soubory Vavřínek a Svodnica, dále Lipovjan z Lipova a několik vstupů měla Štěpnička z Veselí nad Moravou. Soubory doprovázela cimbálová muzika Fraj a cimbálová muzika Marka Potěšila. Nechyběl ani mužský a ženský sbor z Blatnice a blatnická dechovka, která hrála do kroku i v průvodu. 

Zpestřením programu byl křest nové knihy paní Kristýny Petříčkové Tradiční oděv v Blatničce a Blatnici pod Svatým Antonínkem. Tuto nádhernou knihu bylo možné také zakoupit na místě a zájemci si ji mohou dále koupit v kanceláři obecního úřadu. 

V programu nechyběla ani tradiční dražba hroznu, které se zhostil skvělý moderátor Laďa Vyskočil. Hrozen v dražbě nakonec získala paní starostka Svatava Blahynková, která jej nabídla přítomným dětem. 

Počasí bylo nádherné a spokojení návštěvníci se rozcházeli až navečer.

Velké díky za fotky Báře Bachanové a Laďovi Vyskočilovi.
Krásné fotky z vinobraní najdete zde:   

 

Video - FS Svodnica

Video - křest knihy

Video - dražba hroznu