Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beseda u cimbálu a Předhodové zpívání

11. 11. 2019

V pátek 8. listopadu uspořádala hodová chasa Besedu u cimbálu s cimbálovou muzikou Fraj. Během večera se mohli účastníci zapojit do výuky tanců a ve 22:00 hodin proběhla tradiční volba stárků. Letošními stárky byli zvoleni Dominik Míšek s Annou Vyskočilovou a Jiří Svoboda se Zuzanou Navrátilíkovou.

Sobotní odpoledne 9. listopadu patřilo Předhodovému zpívání. Kulturní výbor a mužský sbor pozvali spoustu hostů, kteří vystoupili v několikahodinovém programu. Skvělá cimbálová muzika Burčáci se postarala jak o doprovod souborů, tak v samotném programu o dobrou zábavu. V programu vystoupili místní mužský a ženský sbor, DFS Vavřínek a FS Svodnica. Jako hosté přijeli Mužský pěvecký sbor z Ostrožské Lhoty a Ženský pěvecký sbor z Vacenovic. Z Blatničky k nám zavítal DFS Jasenka a také jejich tančící rodiče, sdružení do souboru Jasani. Ke konci programu se představila i letošní hodová chasa se svými stárky.

Na závěr při besedě u cimbálu měl každý možnost si zazpívat hodové písničky a naladit se na nastávající hodové období.
V sobotu 16. listopadu bude chasa obcházet dědinu při hodové obchůzce a zvát na hody. Buďte prosím vstřícní, otevřte a podpořte naši mladou chasu.

 

Tady se můžete podívat na video pana Sokola z Předhodového zpívání